Jaki energooszczędny grzejnik elektryczny wybrać?

Rok 2022 przyniósł wiele negatywnych z perspektywy konsumenta zmian. Jedną z nich jest horrendalna podwyżka cen gazu, prądu oraz innych mediów. Niestety w zimnych miesiącach nie ma innej możliwości niż ogrzewanie pomieszczeń.

Jak tanio ogrzać pokoje?

Jednym z coraz chętniej kupowanych rozwiązań są energooszczędne grzejniki elektryczne, które przy niskim zużyciu prądu mogą ogrzać nawet duże pomieszczenia. Jak wiadomo, ceny gazu urosły toteż korzystanie z ogrzewania centralnego przy pomocy grzejników. Prąd jest obecnie tańszy, ponieważ decyzją rządu zdjęto z niego VAT, dzięki czemu odbiorcy prywatni mogą liczyć na znaczne zniżki. Wybierając grzejnik elektryczny warto sięgnąć po taki, który wyprodukowała i wypuściła na rynek firma o ugruntowanej pozycji. Gwarantuje to pewność, że grzejnik będzie działał przez wiele lat a także w przypadku awarii konsument może liczyć na gwarancję. Obecnie w sklepach internetowych i stacjonarnych można znaleźć masę różnych grzejników elektrycznych, niektóre modele kosztować mogą nawet kilka tysięcy złotych.

Energooszczędny grzejnik elektryczny- jaki wybrać?

Wybór grzejnika w głównej mierze od wielkości pomieszczenia, które ma być nim ogrzewane. Co do zasady sugeruje się zakup grzejnika według wzoru: 1 metr kwadratowy powierzchni potrzebuje koło 85 watów. Oczywiście dotyczy to pomieszczeń których wysokość nie przekracza okolic 2.8 metra. Przykładowo dla pomieszczenia, którego powierzchnia wyrażona w metrach kwadratowych wynosi 23, najlepszym wyborem będzie grzejnik o mocy do 2000 W. Nie tylko moc jest ważna, ponieważ równie istotny jest odpowiedni rodzaj grzejnika elektrycznego. W sklepach internetowych oraz stacjonarnych znaleźć można wiele rodzajów grzejników elektrycznych, które są energooszczędne. Najczęściej wybierane są te, których moc grzewcza wypływa z ceramicznego rdzenia, który zbudowany jest z elementów grzejnych oraz aluminiowej obudowy. Rozwiązania tego typu są cenione, ponieważ potrzebują energii elektrycznej tylko przez krótki czas.

Proste sposoby na oszczędzanie energii

Grzejniki energooszczędne dostępne są również z radiatorami. Są one zbudowane z radiatora oraz specjalnej blachy aluminiowej. Wewnątrz takiego radiatora znajdują się spirale, które odpowiadają za nagrzewanie całości. Gwarantuje to dużą wydajność przy jednocześnie niskim zużyciu energii. Niski pobór energii jest utrzymywany dzięki zastosowaniu elektroniki w postaci programatora. Z uwagi na fakt, że jest to rozwiązanie zaawansowane technologiczne, warto wybrać to z wyższej półki, ponieważ w przypadku takich, producenci stosują lepsze programatory oraz programują lepszy system. Warto zaznaczyć, że dalej kupić można modele olejowe. W przypadku grzejników olejowych należy liczyć się z tym, że muszą się one nagrzewać dłużej niż w przypadku wymienionych wcześniej. Niezależnie od tego jaki rodzaj grzejnika zostanie wybrany, każdy może liczyć na to, że zakup zwróci się nawet po jednym sezonie. Energia elektryczna oraz inne media będą coraz droższe, warto zaopatrzyć się w dobry grzejnik energooszczędny.

Redakcja Odnawialni

Dodaj komentarz