Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Izolacja pianą PUR – superszybkie ocieplenie poddasza?

31 maja 2021 Izolacja pianą PUR

Poznaj jedną z najszybszych metod skutecznej izolacji poddasza, czyli ocieplenie z wykorzystaniem piany poliuretanowej

Coraz więcej inwestorów zwraca uwagę na to, by jak najszybciej wybudować swój wymarzony dom i cieszyć się komfortem przez lata.

Być może jest to jeden z powodów coraz szybciej rosnącego zainteresowania technologią izolacji z wykorzystaniem piany poliuretanowej?

Ale właściwie o co chodzi z tą pianą? 

izolacja pianą

„Pierwsze ocieplenia pianką poliuretanową wykonywano już około 50 lat temu, od tego czasu, ten rodzaj izolacji jest najlepszym i najtrwalszym sposobem na ocieplenia budynku. W miejscu zastosowania, wytwarza warstwę izolacyjną pozbawioną mostków termicznych, stanowi jednocześnie paroizolację – jest nienasiąkliwa. Jest odporna na agresywne środowisko chemiczne. Sposób wytwarzania tego izolatora eliminuje połączenia, które są słabą stroną wszelkich innych izolacji. Jako jedyny izolator zachowuje niezmienne parametry fizyczne w czasie. Odpowiedni dobór grubości warstwy piany wyklucza powstawanie tzw. punktu rosy.”

– czytamy na stronie https://izolacjapianka.pl/firma/nasza-technologia.html

Izolacja pianą jako najszybsza technologia ocieplenia poddasza?

piana poliuretanowa

Ile trwa pełna izolacja poddasza z wykorzystaniem piany PUR? Najczęściej, dla przeciętnej wielkości domu jest to… zaledwie kilka godzin! 

A do tego specyfika natrysku piany pozwala osiągnąć dużo większą dokładność izolacji, niż ma to miejsce np. w przypadku popularnej izolacji wełną.

No ale jak wiadomo, szybkość wykonania to nie wszystko – szczególnie w przypadku inwestycji na dekady! Jak wobec tego wygląda kwestia efektywności izolacji pianą poliuretanową? Sprawdźmy to!

Izolacja pianą PUR – czy warto?

Izolacja pianą PUR

Porównajmy najpopularniejsze materiały izolacyjne, by porównać ich efektywność.

Badanie wykazało, że aby uzyskać określony poziom oporu cieplnego należy zastosować kolejno:

  1. 25 mm izolacji pianą poliuretanową,
  2. 40 mm izolacji styropianem,
  3. 45 mm izolacji wełną mineralną

Co to oznacza w praktyce?

Jeżeli chcesz osiągnąć poziom izolacyjności 20 cm izolacji pianą poliuretanową, to musisz zastosować:

– 32 cm. izolacji styropianem,

– aż 36 cm izolacji wełną mineralną!

Różnica w efektywności wynosi więc aż 80% na korzyść izolacji pianą poliuretanową! Nie można więc przejść obok takich informacji obojętnie…

Piana poliuretanowa w budownictwie

Wielu inwestorów obawia się technologii, które są dla nich nowe. Zamiast tego, wolą oni tradycyjne technologie, wykorzystywane w Polsce od pokoleń.

Jak to wygląda w przypadku piany poliuretanowej? Okazuje się, że nie jest to wcale nowy produkt! Piana PUR zdobyła znaczącą popularność w wielu zachodnich krajach od lat 70′ ubiegłego wieku. 

Jest to szczególnie lubiana technologia przede wszystkim w USA oraz Kanadzie. W USA piana PUR jest preferowana jako materiał izolacyjny między innymi w budynkach użyteczności publicznej, co potwierdza, że jest to produkt bezpieczny i przetestowany.

Dlatego też nie może nas dziwić, że izolacja pianą PUR staje się coraz bardziej popularna również w Polsce.

Podsumowanie

Szukasz szybkiej i skutecznej technologii izolacji poddasza? Jeśli tak, to obowiązkowo zapoznaj się z ofertą firm zajmujących się natryskiem piany poliuretanowej. Pamiętaj, że niezależnie od wybranej technologii należy sprawdzić, czy firma, której chcesz zaufać posiada niezbędne kwalifikacje. W tym celu sprawdź opinie ich klientów oraz dotychczasowe realizacje. To pozwoli Ci uniknąć problemów na etapie realizacji!

Gdzie wyrzucać opakowania

Redakcja Odnawialni.com.pl

Jestem pasjonatem ekologii, budownictwa i zrównoważonego stylu życia. Na Odnawialni dzielę się wiedzą i praktycznymi wskazówkami na temat nowoczesnego budownictwa, energooszczędnych rozwiązań i ekologicznych wyborów do domu. Znajdziesz tu artykuły, które pomogą Ci stworzyć komfortowe i przyjazne środowisku wnętrze, zadbać o efektywne ogrzewanie czy poznać nowinki z zakresu energii odnawialnej

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Oszklony taras - kiedy warto się zdecydować ?
drabina
mika w przemyśle

Jesteś zainteresowany reklamą?