Kubki reklamowe a środowisko naturalne

Wpływ gadżetów reklamowych na środowisko naturalne to obecnie niezwykle ważny temat. Rosnąca świadomość klientów sprawia, że firmy muszą badać czy ich działania w obszarze marketingu nie stanowią zagrożenia dla wód, gruntów czy powietrza. Okazuje się bowiem, że produkty firm kierujących się dobrem naszej planety są chętniej wybierane przez klientów niż produkty konkurencji nie zwracającej uwagi na te wartości.

Jaki wpływ ma rosnąca świadomość ekologiczna na obszar marketingu, a w szczególności na materiały promocyjne? Sprawdźmy to na przykładzie jednego z najpopularniejszych gadżetów marketingowych, czyli kubków z nadrukiem.

Ceramiczne kubki z nadrukami

Kubki ceramiczne są trwałe. Jeżeli nie zostaną uszkodzone mechanicznie mogą nam służyć przez wiele lat. Długi cykl życia produktu sprawia, że jego wpływ na środowisko naturalne jest niewielki.

A przecież to doskonały sposób na budowanie świadomości marki, promowanie produktów oraz docenianie lojalności klientów. Stylowy kubek sprawi dużo radości każdemu obdarowanemu. A dodatkowo jest bardzo często używany. Dzięki czemu przekaz marketingowy ma szansę zapaść w pamięć użytkownika.

Biodegradowalne kubki reklamowe

Kolejnym doskonałym pomysłem jest używanie biodegradowalnych kubków reklamowych. Wiele firm umieszcza komunikaty marketingowe na kubkach papierowych oferowanych klientom kawiarni lub lokalnych sklepów z kawą. Jest to bardzo efektywny sposób promowania swojej oferty.

W jaki sposób papierowe kubki reklamowe pomagają w przekazywaniu ekologicznych wartości firmy? Przede wszystkim dzięki następującym cechom:

  • są wykonane z papieru,
  • nie zawierają elementów plastikowych,
  • są w pełni biodegradowalne,
  • nadają się do kompostowania.

Wszystkie te cechy sprawiają, że wykorzystywanie kubków ma pozytywny wpływ na opinię o firmie wśród konsumentów szczególnie zainteresowanych ekologią i problemami związanymi z zanieczyszczeniem naszej planety. Warto zatem je podkreślać.

Plastikowe kubki reklamowe

Firmy kierujące się wartościami ekologicznymi powinny zrezygnować z gadżetów tego typu. Plastikowe kubki mają zdecydowanie negatywny wpływ na środowisko naturalne. A niektóre badania badanie pokazują, że kubki wykonane z plastiku mogą być powodem poważnych problemów zdrowotnych. Wszystko to sprawia, że plastikowe kubki z nadrukami nie są dobrym sposobem na dotarcie do najbardziej świadomych klientów.

Podsumowanie

Kubki z nadrukiem to nie tylko doskonały sposób na promocję firmy. To także doskonały sposób na przekazywanie wartości związanych z dbaniem o środowisko naturalne. Dlatego warto stosować rozwiązania ekologiczne, dzięki którym świadomi klienci jeszcze chętniej będą kupować oferowane produkty lub usługi.

Warto podkreślić, że rozwiązania ekologiczne wcale nie są mniej skuteczne niż rozwiązania pomijając ten ważny aspekt. Ceramiczne lub papierowe kubki z nadrukami są równie skutecznym narzędziem w promocyjnym jak ich plastikowe odpowiedniki.

Redakcja Odnawialni

Dodaj komentarz