Ekologiczne rozwiązanie dla domu

Coraz więcej ludzi zaczyna szukać ekologicznych sposobów na życie. Robimy to głównie po to, aby zatroszczyć się o środowisko, ale również nasz portfel. Oczyszczalnie przydomowe biologiczne ścieków stają się coraz bardziej popularne.

Własna oczyszczalnia ścieków

Od pewnego czasu na rynku dostępne są przydomowe instalacje oczyszczalni biologicznej ścieków, które stanowią wygodną alternatywę szama tradycyjnego. Decydując się na takie rozwiązanie najważniejsze są nasze potrzeby związane z taką oczyszczalnią. Musimy oszacować ile odprowadzamy ścieków zużytej wody. Od wielkości pojemnika zależy jakie dokumenty będą potrzebne do budowy oczyszczalni. Budowa i przepływie dobowym 7, 5 m sześciennych nie wymaga pozwoleń na budowę.

Wywóz nieczystości i osadów

Oczyszczalnie ścieków nowej technologi składają się z zespołu urządzeń, które oczyszczają nieczystości, dzięki takiej kompozycji nie musimy martwic się o zalegające ścieki, jedynie musimy zadbać o regularny wywóz nieczystości takich jak osad. Nadal w naszym kraju utrzymuje się tendencja do przeprowadzki mieszkańców dużych miast na wieś. W małych prowincjach domki jednorodzinne nie mogą liczyć na podłączenie do kanalizacji. Przez długi lata jedynym wyjściem było zrobienie szamba, jednak coraz większą popularność zdobywa przydomowa oczyszczalnia, która jest bardziej ekologiczna. Nie musimy martwić się o to, że ścieki przedostają się do gleb, mamy przez to pewność, iż nasze otoczenie jest bezpieczne. Nowoczesna technologia pozwala na instalacje oczyszczalni nie mal w każdym gospodarstwie.

Nie istnieje ryzyko, że cała instalacja się przepełni. Podłączenie takiej kanalizacji spełnia restrykcyjne wymogi Unii Europejskiej. Warto wiedzieć, że taka inwestycja szybko się zwraca, kiedy patrzymy szerzej w przyszłość. Planując takie rozwiązanie możemy skorzystać z dofinansowania z dotacji gminnej lub wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska wynosi oni 45%.

Jak widać stworzenie przydomowej oczyszczalni ścieków to idealne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić pieniądze, mając taką oczyszczalnie nie mamy problemu uciążliwego zapachu jak w przypadku tradycyjnego szamba. Duża zaletą jest również ich trwałość na czynniki chemiczne i atmosferyczne, sami producenci zapewniają kilkuletnią gwarancje.

Redakcja Odnawialni

Dodaj komentarz