Ekologiczne agregaty prądotwórcze – co warto wiedzieć

Agregaty prądotwórcze cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że urządzenia te mogą być ekologiczne. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą wybrać porządny agregat prądotwórczy, ale nie mają zielonego pojęcia na jaki ekonomiczny silnik warto postawić.

Moda na ekonomiczne silniki

Dzięki nowoczesnej technologii producenci są w stanie zaoferować swoim klientom ekonomiczne silniki, które bardzo skutecznie spalają paliwo, dzięki czemu w powietrzu nie unoszą się szkodliwe cząstki benzyny. Wybierając agregaty prądotwórcze warto zwrócić uwagę nie tylko na silnik, ale również na specjalne filtry, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Przeglądając oferty na wynajem agregatów warto wziąć aspekt ekologii pod uwagę.

Niezawodne silniki gazowe

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na ekologiczne agregaty prądotwórcze na gaz LPG. Silniki projektowane z myślą o spalaniu gazu co prawda są jak na razie dość drogie, ale posiadają bardzo wiele zalet. Największym plusem jest duża żywotność, dzięki czemu w dłuższej perspektywie można całkiem nieźle zaoszczędzić. Benzyna i ropa jak powszechnie wiadomo zawiera w swoim składzie bardzo wiele szkodliwych związków chemicznych, które nie tylko zatruwają środowisko, ale również znacząco przyśpieszają procesy korodowania poszczególnych elementów silnika. LPG bez wątpienia jest o wiele czystszym paliwem, dlatego też producenci agregatów prądotwórczych coraz częściej korzystają z jego dobrodziejstwa.

Jakie zalety mają silniki gazowe?

Silniki gazowe mogą pochwalić się nie tylko doskonałą żywotnością i walorami ekologicznymi, ale również tym, że są sporo cichsze od swoich konkurentów. Nowoczesne generatory spalające gaz pracują bardzo cicho, dzięki czemu znacząco poprawia się komfort ich użytkowania. Silniki na gaz LPG to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą w pierwszej kolejności postawić na ekologiczny i ekonomiczny sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie.

O czym należy pamiętać?

Na półkach sklepowych można znaleźć nie tylko ekologiczne agregaty gazowe, ale również agregaty biogazowe, które z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Jeżeli chodzi o względy ekonomiczne to, agregaty gazowe potrafią zredukować zużycie paliwa nawet o 30% przy zasilaniu LPG. Jest to w chwili obecnej najlepsza alternatywa dla agregatów zasilanych benzyną bezołowiową. Agregaty gazowe są również bardziej mobilne, dzięki czemu łatwiej je przenosić z jednego miejsca do drugiego. Nowe normy emisji spalin będą coraz bardziej zaostrzone, dlatego też już teraz warto postawić na ekologiczne rozwiązania.

Redakcja Odnawialni.com.pl

Zespół pasjonatów zielonej energii i świata OZE. Uwielbiamy dzielić się wiedzą z zakresu odnawialnych źródeł energii, pomagamy lepiej zrozumieć pozytywny wpływ najnowszych technologii pozyskiwania energii na środowisko naturalne.