Mikser jako najlepszy pomocnik miłośnika wypieków

Sprzęty w kuchni ułatwiają nam zadania, zarówno te codzienne i najprostsze, jak i przy okazjach specjalnych. Małe urządzenia potrafią wykonać niekiedy większość pracy za nas, dlatego też są doceniane przez lubiących gotować i tych, którzy traktują to bardziej jako przymus. Mikser jest jednym z takich sprzętów, który każdy miłośnik gotowania i pieczenia będzie miał w swojej kuchni.

Jak wybrać mikser idealny?

Wybór miksera nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Wpływa na to wiele czynników, jak gabaryt, zaawansowanie, cena, marka, czy moc sprzętu. Na rynku sprzętów kuchennych mamy do wyboru wiele rodzajów mikserów i każdy będzie odróżniał się innymi parametrami. Wybór idealnego modelu powinniśmy opierać na kilku najważniejszych kwestiach.

Po pierwsze, powinniśmy ustalić, jaki rodzaj miksera nas interesuje najbardziej. Można to ustalić, odpowiadają sobie na pytanie: „Jak często będziemy używać tego sprzętu?”. Jeżeli mamy zamiar korzystać z niego często to warto wybrać model stojący z pojemnikiem. Jednak, gdy potrzebujemy go jedynie od czasu do czasu (na przykład do wymieszania masy na ciasto) lub nie mamy wystarczająco dużo miejsca w kuchni na taki sprzęt to zdecydowanie powinniśmy postawić na mikser ręczny. Takie modele są najczęściej małych gabarytów, można je trzymać w szafce oraz są tańsze od większych, bardziej zaawansowanych krewnych w wersji stojącej.

Polecane modele mikserów

W sieci znajdziemy wiele przydatnych rankingów mikserów, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego modelu do naszych potrzeb. Możemy także korzystać ze stron, jak https://www.morele.net/kategoria/miksery-reczne-302/, na których znajdziemy zestawienia popularnych modeli wraz z dokładnym opisem oraz ceną.

Jedną z najpopularniejszych marek na niskiej półce cenowej jest Esperanza. Sprzęty tej firmy są tanie, ale ich jakość jest najczęściej naprawdę zadowalająca. Jeżeli nie chcemy wydawać zbyt wiele na mikser, który będzie mało używany to model EKM007G Muffin będzie strzałem w dziesiątkę. Występuje w kilku wersjach kolorystycznych, ma dwie wymienne łopatki oraz niewielkie rozmiary. Jest to poręczny mikser ręczny o mocy 125 W i trzech poziomach prędkości. Idealnie nadaje się do małej kuchni oraz sprawdzi się przy prostych zadaniach. Jednak nie będzie dobrze radził sobie z długotrwałym miksowaniem, gdyż może się przegrzać i spalić. Do zadań wymagających wyższych obrotów lub dłuższego czasu działania lepiej sprawdzi się model MFQ 36400 od Boscha. To także mikser ręczny, ale o mocy 450 W i aż 5 stopniach prędkości.

Redakcja Odnawialni

Dodaj komentarz