Dbaj o pracownika

Każdy prawdziwy fachowiec, który zajmuje się swoją dziedziną nie od dziś i ma w niej pewne doświadczenie, na pewno zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są środki ochrony osobistej, które mogą zapobiegać wypadkom lub wydatnie ograniczać ich skutki. Właśnie dlatego zawsze, gdy widzimy pracowników profesjonalnej firmy w czasie pracy, to mają oni na sobie odpowiedni do okoliczności strój roboczy i buty BHP, które dobrze chronią ich stopy. Niezależnie czy w hali produkcyjnej czy na magazynie, na budowie domu jednorodzinnego czy ogromnego biurowca, odzież ochronna to podstawa, o której nie należy zapominać wyposażając swoich pracowników.

Postaw na jakość, a nie na cenę

Kupując odzież ochronną oraz buty BHP dla swojej załogi, nie kieruj się li i jedynie ceną. Lepiej postawić na markowe produkty znanych producentów, które na pewno spełniają obowiązujące prawne normy i w odpowiedni sposób chronią ich użytkowników. Oszczędność na takich materiałach to zły pomysł i jako taka prędzej się na nas zemści niż przyniesie prawdziwe oszczędności. W szczególności istotne jest obuwie ochronne, które powinno być wykonane tak, by naprawdę chroniło stopę przed zmiażdżeniem i złamaniami, które mogą wykluczyć naszego pracownika z pracy na długi czas, a nas obciążyć kosztami leczenia i odszkodowania.

Dobre buty BHP powinny być oddychające, ale wykonane tak, by stalowe noski, a w razie konieczności również zapiętki, chroniły członka naszej załogi przed wystającymi gwoździami, na które mógłby nadepnąć, ale także przed zmiażdżeniem przed dowolnym elementem, który mógłby się skądś zsunąć. W niektórych przypadkach konieczne jest nawet użycie obuwia, które chroni stopę przed uszkodzeniem przez bardzo ciężki budowlany lub przemysłowy sprzęt. Miejmy to na uwadze i raczej kupmy odpowiednie obuwie, by później nie musieć tłumaczyć się przed inspektorami sanepidu, inspekcji pracy i policją, jeżeli wydarzyłoby się cokolwiek złego.

Pamiętaj o ubezpieczeniu

Dobre obuwie ochronne, dedykowana do danego zawodu odzież i inne, namacalne środki ochrony, to nie wszystko. Jeżeli naprawdę leży nam na sercu dobro pracownika, to zawsze można też wykupić porządne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Wszechstronnie chronieni członkowie załogi naszego przedsiębiorstwa, będą spokojniejsi i bardziej wydajni, będą też dużo bardziej lojalni w stosunku do szefa, co do którego mają pewność, że dba on o nich. Nie odejdą tak łatwo do konkurencji, jeżeli będą mieć świadomość, że to u nas mają lepsze warunki.

Redakcja Odnawialni

Dodaj komentarz