Oświetlenie LED – jakie niesie zalety oraz jaką barwę wybrać?

Oświetlenie LED nie jest już jedynie technologiczną nowinką. Co więcej, w roku 2018 tego rodzaju żarówki stanowiły blisko 60% całego rynku oświetleniowego. Niektórzy jednak wciąż nie są świadomi zalet takiego rozwiązania i gdyby tylko mieli taką możliwość, nadal używaliby w swoich gospodarstwach domowych modeli żarnikowych. 

Jak wybrać barwę oświetlenia LED?

Wybierając odpowiednią barwę oświetlenia LED musimy pamiętać, aby było ono maksymalnie funkcjonalne oraz dopasowane do naszego trybu życia. Przede wszystkim – zwróćmy uwagę na to, jaka jest moc oświetlenia, a także barwę, jaką emituje. Najczęściej wybieranymi żarówkami są te neutralne, najbardziej zbliżone kolorystycznie do światła naturalnego. Jest to bowiem kolor poprawiający wydajność – dzięki niemu nasz organizm odbiera wiadomość, że czas na pracę, a nie na odpoczynek. 

Najczęściej stosowaną barwą jest barwa ciepła. Nadaje ona bowiem wnętrzom przytulnego charakteru, a jej działanie jest kojące, dodaje ciepła każdej aranżacji oraz oddziałuje na nasz dobry nastrój. Najlepiej jednak stosować je w pokojach, gdzie się odpoczywa, bowiem barwa ta wprowadza nasz organizm w miły błogostan.

Zimne światło z kolei doskonale pobudza do działania. Nadaje wrażenia chłodu, odbiera szansę na spokojny relaks, ale także odkrywa wszelkie mankamenty i niedoskonałości pomieszczenia, co niejako może być czasem zaletą.

Jakie zalety niesie za sobą oświetlenie LED?

Oświetlenie LED niesie za sobą szereg zalet. Są to m.in.:

  • Oszczędzenie energii nawet do 90%. Dzięki temu koszty poniesione na żarówki zwrócą się w błyskawicznym tempie!
  • Długa żywotność oświetlenia. Lampy LED działają od 15 000 godzin do 50 000 godzin, w zależności od modelu. W teorii oznacza to, że jeżeli światło włączone jest 8 godzin dziennie, lampa może starczyć nam nawet na 10 lat! Dla porównania – świetlówka gwarantuje około 5000 godzin świecenia, żarówka halogenowa 2000, a zwykła żarówka około 1000.
  • Żarówki LED nie nagrzewają się. Co za tym idzie, nie wywołują ryzyka pożaru oraz nie tworzą ciemnych plan na suficie.
  • Dostępne są one w dowolnym kolorze oraz barwie. Obecnie, na rynku znajdziemy oświetlenie LED praktycznie w każdym kolorze. 
  • Oświetlenie LED nie ma czasu nagrzewania, co jest głównym minusem świetlówek. Lampy LED zawsze świecą ze 100% mocą!
  • Oświetlenie LED jest przyjazne dla środowiska. LED zużywa znaczniej mniej energii oraz działa dużo dłużej, co przyczynia się na przyjazność dla środowiska.

Wybierając odpowiednie oświetlenie LED do naszego domu, pamiętajmy, aby kupować jedynie od sprawdzonych producentów. Lampy LED w sklepie neoLED.com.pl to doskonały wybór. Sklep cieszy się niezwykle dobrymi opiniami, które znajdziemy m.in. w Internecie. Dzięki temu, będziemy mieć gwarancję, że nasze lamp trafią do nas oraz będą w niezmienionym stanie służyć nam przez lata! 

Redakcja Odnawialni

Dodaj komentarz