Nowoczesne kamery przemysłowe

Kamery przemysłowe to bardzo ciekawe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie chcemy zabezpieczyć powierzchnie magazynowe, biurowe, czy też firmowe. Aktualnie największym uznaniem cieszą się bezprzewodowe kamery Wi-Fi, które bazują na ciekawych parametrach. Jak dobrać kamerę przemysłową? Na jaki model postawić? O czym warto pamiętać podczas zakupu?

Najlepszy wybór

Wbrew pozorom wybór kamery przemysłowej nie jest łatwym zadaniem. Na początku należy zastanowić się, jaki rodzaj technologii przesyłu sygnały dobrać – IP/Wi-Fi, analogowy, czy z nowoczesną technologią Power over Ethernet. Kolejny krok to wybranie konkretnej kampery, tak aby kształt i możliwość obrotu dopasowana została do naszych oczekiwań. Nie zapominajmy także o innych ważnych parametrach, jakimi są:

  • czas migawki,
  • ilość pamięci RAM,
  • rodzaj procesora kamery,
  • rozdzielczość zarejestrowanego obrazu.

Nowoczesne kamery przemysłowej

Sporym uznaniem cieszą się kamery przemysłowe bezprzewodowe, za które zapłacimy nieco więcej, jednakże są bardziej wygodną opcją. Każdy z modeli jest podłączany do kabli energetycznych, co zapewnia potrzebną do działania energię. Kamery IP lub Wi-Fi to specyficzne sprzęty, które jednakże nie potrzebują dodatkowego kabla, jaki służy do przesyłu sygnału wideo. Ma to związek z szeroką funkcjonalnością, jakiej może brakować starszym kamerom CCTV i kamerom analogowym.

Plusem kamery bezprzewodowej jest fakt, że sygnał przesyłany jest do płyty głównej w sposób zdalny. Dzięki temu z pewnością zachowamy ciągłość przesyłania informacji zawsze wtedy, gdy sieć internetowa działa sprawnie i bez zarzutu. Niezwykle istotne jest odpowiednie zabezpieczenie sieci.

Popularne rodzaje kamer do monitoringu

Na rynku znajdziemy sporo kamer do monitoringu, jakie zastosujemy w wielu miejscach. Najpopularniejszymi modelami są kamery obrotowe, kopułowe, tubowe i kompaktowe. Modele obrotowe są wykorzystywane zazwyczaj na zewnątrz. Bazują na odporności na trudne warunki i są niezwykle wytrzymałe. Jeśli chodzi kamery kopułowe, są one stosowane w chronieniu wnętrz nieruchomości. Unikatową cechą jest brak rozpoznawalności z zewnątrz co do tego, w którym kierunku jest zwrócony obiektyw. Dają zatem wrażenie monitorowania całego obszaru. Tubowe kamery przemysłowe są uniwersalne i praktyczne. Występują często w bezprzewodowych wersjach i odznaczają się doskonałymi parametrami jakości obrazu. Bardzo dobrze się prezentują, dlatego są stosowane we wnętrzach, jak i na zewnątrz.

Nowoczesne kamery przemysłowe dają bezpieczeństwo i komfort w wielu miejscach.

Redakcja Odnawialni

Dodaj komentarz