Jak urozmaicić oświetlenie w łazience?

Wystrój łazienki jest bardzo często pomijany w gąszczu remontu całego mieszkania. Wystarczy, że będzie spełniała swoją funkcję – przecież nie spędza się w niej całych dni… Jednakże warto zauważyć, że stanowi ona integralną cześć każdego dnia, a dla niektórych staje się miejscem wyciszenia i relaksu. Dlatego też warto skupić się na detalach i postawić na oświetlenie LED do łazienki, które podkreśli intymną atmosferę i doda elegancji do wnętrza.

Taśmy LED – proste i szybkie rozwiązanie

Jest wiele zalet, które można powiedzieć o taśmach LED. Po pierwsze są energooszczędne – pobierają jeszcze mniej energii, niż żarówki i cechują się dłuższą żywotnością. To bardzo ekonomiczny aspekt tego źródła światła. Po drugie – są bardzo proste w montażu. Wystarczy przykleić je na taśmę dwustronną w każdym miejscu, aby cieszyć się jasnością. Kolejną zaletą jest fakt, że mogą w łatwy sposób doświetlić miejsca, które tego wymagają. Nie trzeba robić remontu całej łazienki – wystarczy zainstalować taśmę LED. Co więcej, może ona zmienić wystrój nie do poznania – oświetlenie LED dołazienki można zastosować w formie ozdobnego paska pod wanną, wokół lustra lub oświetlić półki łazienkowe, co doda elegancji i urozmaici wygląd wnętrza.

Akcesoria do montażu taśm LED

Z racji, że taśma LED działa na znacznie niższym napięciu, niż występuje w gniazdkach elektrycznych, do montażu taśmy wymagany jest zasilacz o odpowiedniej mocy. Bardzo często dołączony jest do niego sterownik lub pilot, który ułatwi sterowanie źródłem światła. Do łazienki warto zainwestować w profil aluminiowy do taśm LED, który może ochronić dodatkowo taśmę przed wilgocią oraz stłumić lekko strumień oświetlenia. Oświetlenie LED do łazienki można ze sobą również łączyć – przy pomocy specjalnych złączek do taśm LED.

Rodzaje taśm LED

Oświetlenie LED do łazienki przede wszystkim powinno posiadać odpowiednią klasę wodoodporności. Dlatego wybierając taśmę warto zwrócić na to uwagę. W następnej kolejności można wybrać kolor taśmy – spotkać można wariant RGB (kolorowe) lub światło białe o tonacji zimnej lub ciepłej. Wybierając tonację należy zwrócić uwagę na wystrój całej łazienki, aby całość ze sobą współgrała. Przy wyborze taśm LED znaczenie ma również moc i gęstość rozłożenia poszczególnych punktów świetlnych LED. Im większe zagęszczenie, tym jaśniejsze światło można uzyskać. Oczywiście istnieje możliwość redukcji jasności, jeśli dokupi się odpowiednią taśmę i sterownik, który pozwala na przyciemnianie i rozjaśnianie taśm LED. Oświetlenie LED do łazienki to doskonały pomysł, aby odmienić wnętrze łazienki i zamienić ją w prawdziwą strefę relaksu.

Redakcja Odnawialni

Dodaj komentarz