Farba fotowoltaiczna – darmowa energia słoneczna

Fotowoltaikę kojarzymy pewnie tylko i wyłącznie z panelami słonecznymi. Wraz z upływem lat, kolejne wynalazki starają się rewolucjonizować już istniejące rozwiązania. Tak jest również z farbą fotowoltaiczną, która może z powodzeniem zastąpić wspomniane już wcześniej panele słoneczne. Istnieje możliwość pozyskania z energii słonecznej czystej energii, która jest w pełni odnawialna. I to za pomocą farby. Rozwiązanie ma pochłaniać promienie słoneczne i parę wodną z otoczenia. Następnie warstwa farby jest w stanie dokonać podziału. Zgromadzona woda może zostać podzielona na wodór i tlen. Odnawialnym źródłem energii jest w tym przypadku wodór. To on w późniejszym czasie będzie traktowany jako paliwo.

FARBA FOTOWOLTAICZNA – ZASADA DZIAŁANIA

Energia elektryczna jest produkowana bezpośrednio z elewacji domu czy budynku, który w tym celu wykorzystujemy. Wymogiem jest pokrycie farbą elementów przewodzących prąd – wówczas możemy produkować energię elektryczną. Wystarczy położyć jedną warstwę za pomocą standardowych przyrządów do malowania elewacji. Nie potrzebujemy specjalnie dedykowanego sprzętu malarskiego.

Rozwiązanie wydaje się być bardzo wydajne ale również tańsze w samym montażu. Nie trzeba kupować specjalnych paneli fotowoltaicznych, ich rolę będzie pełnić warstwa farby. Jedynie magazynowanie energii i jej przekazywanie nie powinno się różnić w obu przypadkach. W ten sposób pozbywamy się brzydkich paneli słonecznych. Najczęściej ulokowane są na dachu budynku – częściowo zakrywają dach i wygląda to mało estetycznie. Montaż paneli słonecznych na nowo wyremontowanym dachu również nie jest estetycznym rozwiązaniem. Dlatego farba fotowoltaiczna wydaje się być ciekawszym rozwiązaniem. Nasz dom w całości może stać się źródłem energii odnawialnej, nie tracąc walorów estetycznych. Taki wielki generator energii. Rozwiązanie powinno być z czasem tańsze od montażu paneli słonecznych. Jest na pewno bardzo ekologiczne i ciekawsze. Na pierwszy rzut oka nikt nie będzie przypuszczał, że nasz budynek jest jedną wielką baterią, która produkuje dla nas darmową energię elektryczną. Rozwiązanie jest w fazie testów, niedługo powinna rozpocząć się masowa produkcja.

Redakcja Odnawialni

One thought on “Farba fotowoltaiczna – darmowa energia słoneczna

Dodaj komentarz