Samochód elektryczny – przyszłość motoryzacji

1
1802

Najbliższe lata powinny przynieść nam znaczny wzrost ilości samochodów elektrycznych produkowanych na masową skalę. Technologie użyte w tych samochodach ciągle są rozwijane, dzięki czemu zasięg takich samochodów staje się coraz większy. W chwili obecnej na jednym ładowaniu akumulatora możemy przejechać do kilkuset kilometrów. Stacji ładowania tego typu pojazdów na dzień dzisiejszy nie jest zbyt wiele. Cała infrastruktura będzie dopiero budowana pod samochody elektryczne. Miejmy nadzieję, że duże zmiany czekają nas już w najbliższych latach.

Trendy zakupowe – samochód elektryczny

Gdyby utrzymał się trend z pierwszej połowy roku, to najprawdopodobniej w tym roku uda się zarejestrować w Polsce blisko 600 nowych samochodów elektrycznych. To zaledwie 50 sztuk w miesiącu. Nagły rozwój tej technologii może powodować wzrost zainteresowania tym typem napędu o kilkaset procent. I to w skali 12 miesięcy.

Nadal najczęściej wybieranym samochodem elektrycznym w naszym kraju jest model pochodzący ze stajni Nissana. Model Leaf produkowany jest w Wielkiej Brytanii. Od prawie pięciu lat dostępny jest na naszym rynku motoryzacyjnym. Udział w rynku ma spory. Jest to prawie 50%. To znaczy, że co drugi samochód elektryczny poruszający się po naszych drogach to Nissan Leaf. Jedno naładowanie akumulatora do pełna powinno wystarczyć na przejechanie około 280 kilometrów. Wynik jak na samochód za około 150 000 zł zadowalający. Jest to jeden z tańszych modeli aut elektrycznych, być może dlatego też cieszy się taką popularnością wśród polskich kierowców. Po piętach depczą tacy producenci jak Hyundai, BMW oraz Volkswagen. Każdemu producentowi zależy, by rozwijać najnowsze technologie.

Produkcja samochodów elektrycznych

Produkcja samochodów elektrycznych jest na etapie intensywnego rozwoju. Trend, który powinien być wzrostowy i na to się zanosi. Przede wszystkim chodzi o ekologię. Samochód elektryczny jest bardziej przyjazny środowisku od jego spalinowych kolegów. Tym bardziej, że kraje wysoko rozwinięte stawiają na nowoczesne technologie. Połączenie produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii oraz pojazdów napędzanych energią elektryczną wydaje się być ogromnym krokiem w przód jeżeli chodzi o dbanie o środowisko.

1 KOMENTARZ