Skuteczne i nowe technologie energetyczne

Energetyka w dzisiejszych czasach gotowa jest na implementację nowoczesnych i skutecznych rozwiązań. Dostępne technologie dzięki temu, że stają się coraz bardziej łatwiejsze w nabyciu, pozwalają nam na oszczędności energii. Inżynieria energetyczna co jakiś czas zaskakuje kolejnymi rozwiązaniami mającymi zrewolucjonizować nie tylko nasze najbliższe otoczenie a cały świat. Przyszłość należy do nowych technologii energetycznych. Podbój świata przez te wynalazki wydaje się być rozciągnięty w czasie. Musimy zwrócić uwagę na jeden bardzo ważny aspekt – od kilkunastu lat nowo odkryta technologia jest w stanie zdobyć rynek, kraj, kontynent w ciągu kilku miesięcy. Adaptacja nowych technologii jest po prostu coraz szybsza.

TECHNOLOGIE ENERGETYCZNE W POLSCE

Jednym z takich rozwiązań jest polski wynalazek o nazwie BioHydrogen. Grzegorz Wcisło, który na co dzień pracuje w branży energii odnawialnej od paru lat pracuje nad ulepszeniem swojego odkrycia. Zasada działania wydaje się być prosta. Energia elektryczna powstaje ze specjalnie przetworzonych biopaliw. Rozwiązanie dedykowane jest do działania w miejscach, w których użytkowanie energii elektrycznej z podłączenia sieciowego jest utrudnione lub niemożliwe. BioHydrogen przede wszystkim dzięki niewielkim rozmiarom może być stosowany na przykład podczas wyjazdu rodzinnego. Przyczepę mieszkalną możemy zasilić prądem wyprodukowanym przez urządzenie spalające biopaliwo. Koszt pozyskanego prądu jest nawet tańszy, niż w przypadku zwykłego sieciowego podłączenia.

WIATROWE TECHNOLOGIE ENERGETYCZNE

Kolejny ciekawy projekt dotyczy siłowni wiatrowych. Czy to nowa technologia energetyczna? Oczywiście, że tak. Chodzi dokładnie o rozwiązanie związane z budową pionowych siłowni wiatrowych. W ich przypadku nie ma znaczenia kierunek wiatru, co zwiększa ich efektywność w przypadku także wiatru mniejszego niż ten potrzebny do rozkręcenia standardowych łopat. Same turbiny są bardzo wytrzymałe, konieczność wymiany po kilkudziesięciu latach użytkowania brzmi świetnie. Rocznie taki wynalazek wytworzy nawet 4000 MWh czystej energii. Bardzo ciekawy konkurent dla innych odnawialnych technologii energetycznych – skuteczność pozwala na bycie atrakcyjnym wyborem pomiędzy siłownią z łopatami i panelami słonecznymi.

Redakcja Odnawialni

One thought on “Skuteczne i nowe technologie energetyczne

  1. Pionowe siłownie wiatrowe to technologia zmieniająca świat energetyki. Ogólnie jestem pod wrażeniem tego, jak fachowcy potrafią wykorzystać źródła energii, które na co dzień występują, są za darmo i się nie skończą.

Dodaj komentarz