Dofinansowanie do wymiany dachu 2022 – jak wygląda?

Rząd polski wprowadził program Czyste Powietrze, który ma na celu zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery ziemskiej. Ponadto ten program ma poprawiać jakość życia w naszym kraju. Obywatele polski mogą także liczyć na dofinansowanie do wymiany dachu. Wszystko gwarantuje program Czyste Powietrze. Warto dowiedzieć się, jak można dostać dofinansowanie z rządowego programu wsparcia.

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze został wprowadzony w Polsce w celu poprawy jakości powietrza, a także zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Celem programu jest wymiana źródeł ciepła oraz poprawa efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Jak się okazuje, z programu Czyste Powietrze można także uzyskać dofinansowanie do wymiany dachu. Warto zaznaczyć, że wsparcie rządowe przewiduje trzy formy dofinansowania realizowanych przedsięwzięć w ramach termomodernizacji. Mowa tutaj o dotacjach, pożyczkach, a także ulgach podatkowych. Trzeba zaznaczyć, że dofinansowanie w programie Czyste Powietrze pozwoli redukować wszelkie koszty ponoszone w czasie wymiany źródła ciepła, a także termoizolacji w przypadku jednorodzinnych domków mieszkalnych. Warto też wspomnieć, że po przeprowadzeniu kompleksowej termomodernizacji sposobne będzie efektywne, a także odpowiedzialne zarządzanie energią. Ponadto celem jest poprawa stanu domowego budżetu Polaków oraz ochrona środowiska. Dodatkowo można liczyć na wymianę przestarzałego urządzenia grzewczego. Wszystko gwarantować będzie rządowy program Czyste Powietrze, który obejmuje również dofinansowanie ocieplenia istniejącego domu jednorodzinnego. Warto podkreślić, że dzięki temu programowi można również wymienić stare kotły grzewczy czy przeprowadzić termoizolacje przy zastosowaniu pianki poliuretanowej. Oprócz tego można wymienić drzwi na dachy oraz okna. Dodatkowo można liczyć na zainstalowanie nowoczesnych, odnawialnych źródeł energii.

Dofinansowanie do wymiany dachu 2022

Warto zapoznać się szczegółowo z zasadami programu Czyste Powietrze. Wzięcie dofinansowania umożliwi wprowadzić pozytywne zmiany bardzo niskim kosztem. Po złożeniu wniosku w programie Czyste Powietrze otrzyma się zwrot części kosztów, które zostają poniesiony w związku z wymienieniem źródeł ciepła bądź wymiana dachu. Trzeba pamiętać, że dofinansowanie skierowane będzie do trzech grup beneficjentów. Jeśli mowa o wersji podstawowej, to zakładać będzie pomoc w wysokości około 30 tysięcy złotych. Osoby mniej zamożne mają dostać nawet do 37 tysięcy złotych odszkodowania. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że od 25 stycznia 2022 roku będzie można otrzymać 69 tysięcy złotych dla najwyższego poziomu dofinansowania. Warto pamiętać, że w przypadku działań przewyższających określoną kwotę, będzie można zapłacić za nie w formie preferencyjnej pożyczki. Mowa tutaj o kredycie „Czyste Powietrze, który będzie dostępny do wzięcia w aż 7 bankach. Zdecydowanie warto sięgnąć po dofinansowanie do wymiany dachu w 2022 roku. Dzięki temu można dużo zaoszczędzić.

Redakcja Odnawialni

Dodaj komentarz