Agregaty tynkarskie – ile kosztują? Ceny + opcje finansowania

Agregat tynkarski jest niezwykle pomocnym urządzeniem służącym do tynkowania oraz innych prac budowlano-wykończeniowych. Ile kosztują dobre agregaty do tynkowania maszynowego? W jakich wariantach finansowania można zaopatrzyć się w taki sprzęt?

Dlaczego warto zainwestować w agregat do tynkowania?

Agregaty przeznaczone do tynków maszynowych to urządzenia o wielu zaletach. Ich zakup będzie bardzo dobrym wyborem dla każdej firmy, która zajmuje się prowadzeniem prac budowlanych oraz wykończeniowych.

Nakładanie tynków i innych materiałów z wykorzystaniem agregatu tynkarskiego jest przede wszystkim bardzo efektywne. Szacuje się, że następuje ono nawet 3-krotnie szybciej niż ręcznie, co oszczędza czas. Ponadto tynki wykonane z użyciem agregatu są bardzo wysokiej jakości – skutecznie wiążą się z podłożem i zapewniają maksymalną trwałość.

Warto też zaznaczyć, że agregaty tynkarskie, na przykład agregaty tynkarskie firmy Małek, mogą oferować dodatkowe funkcje i pozwalają nie tylko na pracę z suchymi, ale i płynnymi mieszankami. Można dzięki temu wykorzystać je do wielu innych prac poza tynkowaniem.

Co potrafią nowoczesne agregaty tynkarskie?

Urządzenia jak agregaty tynkarskie mają rozległe zastosowanie i pozwalają one na prowadzenie wielu prac na placu budowy oraz w ramach prac wykończeniowych i remontowych.

Agregat przygotowuje mieszanki potrzebne do prowadzenia robót. Wystarczy umieścić w jego pojemniku zasypowym suchą mieszankę. Następnie agregat pobiera wodę za pomocą podłączonego do niego węża i przygotowuje gotową mieszankę do nakładania. Gotowa mieszanka tłoczona jest następnie do lancy i nakładana jest z użyciem pistoletu przez pracownika.

Urządzenie może być wykorzystane do nakładania materiałów jak:

  • tynki – wapienne, cementowe, wapienno-cementowe, gipsowe, gipsowo-wapienne, tłumiące, ogniochronne, dekoracyjne, również na elewacje
  • gładzie
  • masy szpachlowe
  • zaprawy – murarskie, szczelinowe, zbrojeniowe
  • kleje
  • wylewki maszynowe
  • masy bitumiczne
  • masy żywiczne jednoskładnikowe

Ceny agregatów tynkarskich

Koszt zakupu nowego agregatu tynkarskiego polskiej produkcji, na przykład jak agregaty tynkarskie firmy Małek, rozpoczyna się najczęściej od około 22 tysięcy złotych brutto. W przypadku sprzętu wyróżniającego się wyższą wydajnością trzeba jednak liczyć się też z wyższymi cenami – wtedy mogą one wynosić nawet około 38 tysięcy złotych.

Dodatkowo do agregatu można dokupić różne sprzęty dodatkowe, między innymi silomaty służące do podawania suchej mieszanki bezpośrednio z silosu, a także agregaty prądotwórcze, które pozwalają na korzystanie z urządzeń w różnych miejscach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Cena silomatu z kompresorem tłoczącym to około 35-38 tysięcy złotych.

Zakup agregatu tynkarskiego – opcje finansowania

Firma może być zaopatrzona w agregaty tynkarskie w różnych opcjach finansowania.

Urządzenia można zakupić za gotówkę, skorzystać z kredytu firmowego lub wybrać leasing agregatu tynkarskiego. Firmy dostarczające agregaty mogą pomóc w uzyskaniu leasingu na sprzęt na dogodnych warunkach.

Redakcja Odnawialni

Dodaj komentarz