• Home »
  • EkoBud »
  • Zainwestuj w słońce – popularność paneli fotowoltaicznych wzrasta

Zainwestuj w słońce – popularność paneli fotowoltaicznych wzrasta

Zainwestuj w słońce – popularność paneli fotowoltaicznych wzrasta!

Wiosna to najlepszy czas dla paneli fotowoltaicznych. Rosnąca aż do jesieni ilość godzin słonecznych w ciągu doby, gwarantuje efektywność instalacji, a co za tym idzie niezależność energetyczną w gospodarstwie domowym.

Zainwestuj w słońce - popularność paneli fotowoltaicznych wzrasta

Popularność paneli fotowoltaicznych nieustannie rośnie. W Polsce najwięcej jest mikroinstalacji. To opłacalny sposób wykorzystania promieniowania słonecznego do produkcji energii elektrycznej w domu czy gospodarstwie rolnym.

Mity i fakty

Mitem jest, że fotowoltaika w Polsce się nie opłaca. Nasz klimat jest bardzo podobny do tego u naszych zachodnich sąsiadów, a Niemcy są liderem w mocy zainstalowanych paneli fotowoltaicznych. Natomiast faktem jest, że właśnie teraz rozpoczyna się okres najwyższej efektywności instalacji fotowoltaicznych, który potrwa aż do października.

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne produkują energię elektryczną. Stosuje się je między innymi do zasilania w firmach produkcyjnych, gospodarstwach rolnych i coraz częściej w domach. Ich największą zaletą jest to, że uzyskujemy czystą energię, którą możemy spożytkować w dowolny sposób – od oświetlenia po zasilanie urządzeń. Jednym słowem – stajemy się niezależni i samowystarczalni w kwestii energii.

Zainwestuj w słońce - popularność paneli fotowoltaicznych wzrasta

Produkowanie energii na własny użytek jest opłacalne, a koszty instalacji zwracają się stosunkowo szybko. Dla przykładu, jeżeli miesięczny rachunek za prąd w gospodarstwie domowym wynosi 220 zł to po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych o mocy 4,86 kWp, koszty energii elektrycznej spadną do około 21 zł miesięcznie.

Panele fotowoltaiczne pracują na nasze oszczędności przez 25-30 lat, dlatego to długofalowa inwestycja. Są niezawodne i zupełnie bezobsługowe, czyli nie wymagają dodatkowego nakładu naszej pracy. Co ważne, szybko się je instaluje – dla doświadczonej ekipy montaż zajmuje około dwóch dni. Produkcja prądu jest ekonomiczna i przyjazna środowisku – mówi Radosław Pawelski, ekspert Multihome ds. instalacji fotowoltaicznych.

Odnawialne źródła energii są coraz popularniejsze na całym świecie nie tylko ze względu na ekologię. Instalacja fotowoltaiczna w gospodarstwie domowym przynosi realne oszczędności na rachunkach, a niezależność zabezpiecza przed wzrostem cen energii elektrycznej.

Odnawialni.com.pl,
Źródło i fot.:Multihome


Czytaj także:
Polski wynalazek przyczynkiem rewolucji w fotowoltaice?
Elektrownie hybrydowe – energetyka jutra