• Home »
  • EkoMoto »
  • Rekord Tesli wkrótce zostanie pobity – Hyundai niedługo przejmie miano rekordzisty

Rekord Tesli wkrótce zostanie pobity – Hyundai niedługo przejmie miano rekordzisty

Pisaliśmy kilka dni temu o największej baterii litowo-jonowej, jaka powstała w Australii, a jej twórcą jest Elon Musk, który wygrał zakład, że Tesla jest w stanie zbudować największy akumulator zapasowej energii na świecie. Szef koncernu niedługo będzie cieszyć się tym tryumfem. Po piętach depcze mu Hyundai, który właśnie przyjął zlecenie. I ma czas do lutego.

 

Rekord Tesli wkrótce zostanie pobity – Hyundai niedługo przejmie miano rekordzisty

 

Zamówienie od Korei

Korea, bo to ona złożyła zamówienie, potrzebuje systemu energetycznego wspomagania dla jednej ze swoich rafinerii, Ulsan. Kraj ten chce uniezależnić się częściowo od energii jądrowej, dlatego inwestuje w sektor OZE. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na około 45 milionów dolarów.

Hyundai Heavy Industries w maju tego roku utworzył trzy firmy, jedną jest Hyundai Electric, i to właśnie on jest wykonawcą największego obecnie projektu na baterię magazynującą. Firma ta ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na tego typu przedsięwzięcia, których do 2025 roku ma być o wiele więcej, a rynek zwiększy się dziesięciokrotnie.

Jako dodatkową informację należy podać, że cennik takich usług spadł o połowę od 2014 roku i do chwili obecnej ilość megawatogodzin, jaka została oddana konsumentowi biznesowemu, wzrosła o 1650. Chętnych będzie przybywało, gdyż niedobory energetyczne będą coraz mocniej odczuwalne, a paliwa kopalne powoli będą odchodzić do przysłowiowego lamusa.

Odnawialni.com.pl/AC,


Czytaj także:
Nowa ustawa o zakazie sprzedaży aut napędzanych paliwami kopalnymi
Hybrydowy Jeep Wrangler trafi do produkcji w 2020 roku!