Polfarmex inwestuje w stacje ładowania autobusów elektrycznych

Polfarmex inwestuje w stacje ładowania autobusów elektrycznych!

Przy wsparciu kancelarii JSLegal, w grudniu 2017 r. podpisano umowę inwestycyjną między Polfarmex S.A. i spółką Ekoenergetyka-Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, producentem stacji ładowania autobusów elektrycznych. Inwestorem jest Polfarmex; lider wytwarzania produktów leczniczych, który w
ramach strategii dywersyfikacji kapitału inwestuje w spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Polfarmex inwestuje w stacje ładowania autobusów elektrycznych

Kancelaria JSLegal reprezentowała w transakcji spółkę Ekoenergetyka, która jest wiodącym graczem na europejskim i polskim rynku stacji ładowania autobusów elektrycznych. Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na jej wzmocnienie i dalszy rozwój ekspansji na rynek międzynarodowy, m.in. w Niemczech, Francji oraz krajach skandynawskich.

Kolejna taka inwestycja

Inwestycja w Ekoenergetykę to kolejna transakcja związana z rynkiem innowacji i eMobilnością, w której uczestniczyła nasza kancelaria. To szczególny segment rynku nie tylko ze względu na swój potencjał i postępującą dominację pojazdów elektrycznych nad spalinowymi; to również jeden z filarów budowania polskiej przedsiębiorczości, powiedział Rafał Stroiński, Partner z ramienia JSLegal.

Bardzo dziękuję wszystkim stronom za współpracę, która pozwoliła na sprawne przeprowadzenie procesu inwestycyjnego – dodaje mec. Barbara Łągiewka, która z ramienia kancelarii JSLegal odpowiadała za przeprowadzenie transakcji.

Odnawialni.com.pl,
Źródło: JSLegal, fot.: pixabay.com


Czytaj także:
Chiny pobiją USA w „bitwie” na rynek aut elektrycznych
Konkurs dla przedsiębiorstw zainteresowanych promowaniem efektywności energetycznej