• Home »
  • EkoMoto »
  • Nowa ustawa o zakazie sprzedaży aut napędzanych paliwami kopalnymi

Nowa ustawa o zakazie sprzedaży aut napędzanych paliwami kopalnymi

W Kalifornii powstał pomysł projektu ustawy zakazującej sprzedaży aut napędzanych paliwami z kopalin. Zakaz miałby obowiązywać od 2040 roku.

 

Radny kalifornijski chce, aby Kalifornia stała się jak Wielka Brytania oraz Francja, które już pracują nad wdrażaniem rozwiązań drastycznie redukujących silniki benzynowe do 2040r. Norwegia i Holandia takie prawo chcą wprowadzić do 2025 roku.

Nowa ustawa o zakazie sprzedaży aut napędzanych paliwami kopalnymi!

Projekt zakłada redukcję emisji spalin samochodowych o 80% w stosunku do stanu z roku 1990. Od 2050 roku wydziały zajmujące się pojazdami miałyby rejestrować jedynie auta na wodór oraz „elektryki”. Kalifornia byłaby pierwszym stanem w USA, który wprowadziłaby tak restrykcyjne przepisy.

Sprzedawcy aut głośno protestują przeciwko takiemu działaniu. Ich zdaniem to miałoby sens, gdyby auta nowoczesnej generacji były przyjazne nie tylko środowisku ale i portfelom obywateli. Obecnie nie są najtańszym rozwiązaniem. W odpowiedzi zadeklarowano szereg prac nad systemem rabatów, aby pojazdy niebenzynowe stały się opłacalnym zakupem.

Odnawialni.com.pl/AC,
fot.:pixabay.com


Czytaj także:
Hybrydowy Jeep Wrangler trafi do produkcji w 2020 roku!
Hydroenergetyka – kolos na glinianych nogach