Minister Energii na Kongresie EUROPOWER

Minister Energii na Kongresie EUROPOWER

– Polska energetyka musi mieć charakter zrównoważony. W praktyce oznacza to utrzymanie niezależności energetycznej i stabilności systemu – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji Europower, która odbyła się 4 kwietnia 2018 r. w Warszawie.

Minister Energii na Kongresie EUROPOWER

Minister Tchórzewski podczas przemówienia otwierającego kongres przedstawił m.in. wyzwania przed którymi stoi polski sektor energetyczny – Zapewnienie odpowiedniej ilości mocy w systemie elektroenergetycznym to cel nadrzędny polityki energetycznej. Będzie to możliwe w perspektywie najbliższych lat za pomocą wprowadzenia rynku mocy, który stworzy konieczny impuls inwestycyjny i warunki do stabilnego funkcjonowania istniejących źródeł wytwórczych, ich modernizacji oraz budowania nowych elektrowni – mówił minister.

Minister Energii na Kongresie EUROPOWER

Jak dowiadujemy się ze strony internetowej Ministerstwa Środowiska, Minister podkreślił również znaczenie dywersyfikacji kierunków, źródeł i dostawców gazu oraz ropy naftowej, jak również rozbudowy infrastruktury kontekście bezpieczeństwa energetycznego Polski i regionu – Dążymy do tego, by import gazu z jednego źródła był nie większy niż 33 proc. Polska czyni starania w tym kierunku, co stanie się faktem do 2023 r. – zadeklarował minister energii Krzysztof Tchórzewski – Gaz z nowych źródeł będzie mógł służyć nie tylko polskim odbiorcom, ale również sąsiednim państwom. W ten sposób dbając o bezpieczeństwo własne wspieramy również solidarność europejską i sąsiedzką.

•••

Konferencja Europower to cykliczne wydarzenie poświęcone najnowszym trendom obowiązującym na rynku energetycznym oraz problemom i wyzwaniom, z którymi mierzy się sektor energetyczny. W tegorocznej, XXVII edycji bierze udział ponad 500 reprezentantów branży, m.in. przedstawicieli administracji rządowej, prezesów i członków zarządów największych firm energetycznych w kraju, przedstawicieli świata nauki oraz członków izb gospodarczych.

Odnawialni.com.pl,
Źródło i fot.: Ministerstwo Energii


Czytaj także:
Konsultacje o pozyskiwaniu surowców z odpadów we Wrocławiu
Skazani na węgiel – abstrakcyjna rzeczywistość rozkłada OZE na łopatki