• Home »
  • EkoBud »
  • Marzniesz w domu? Błędy popełnione przy ocieplaniu budynku właśnie wychodzą na jaw

Marzniesz w domu? Błędy popełnione przy ocieplaniu budynku właśnie wychodzą na jaw

Efektywne ocieplenie domu to nie bułka z masłem. Tymczasem wielu Polakom wydaje się, że znają się na wszystkim, i przystępują do montażu izolacji bez wymaganej wiedzy. A potem okazuje się, że ich praca to zwykła fuszerka, która wcale nie sprawia, że w domu jest ciepło. Jakich błędów należy unikać przede wszystkim?

ocieplenie

„Najczęstszym błędem, który popełniają Polacy przy ocieplaniu budynków, jest pomijanie niektórych komponentów, takich jak np. folia paroizolacyjna. Jest ona stosunkowo tania, ale my próbujemy oczywiście zaoszczędzić” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Karol Ostojski, regionalny szef ds. doradztwa technicznego z firmy URSA.

Kolejna grupa błędów jest związana ze stosowaniem wełny mineralnej. Często używamy wełny mokrej, nie zachowujemy ciągłości przy jej montażu, upychamy ją na siłę czy też kładziemy gdzieniegdzie w postaci ścinków, które pozostały, a które szkoda nam wyrzucić.

Warto pamiętać, że złe założenie izolacji prowadzi do tworzenia się mostków termicznych, przez które ucieka znaczna ilość energii wykorzystywanej do ogrzewania budynku. Przyczyniają się one również do powstawania uszkodzeń i rozwoju mikroorganizmów, co powoduje dyskomfort u domowników.

 

Odnawialni.com.pl, fot.:flickr.com/Reuse Warehouse
Źródło: infoWire


Czytaj także:
W Polsce są już 3 stacje szybkiego ładowania
Komentarz Prezesa PSEW dotyczący aukcji OZE