Lubuskie czystsze o 1 652 000 ton CO2 i 2 478 ton pyłów dzięki EWE

Coraz więcej z nas aktywnie dba o środowisko, segreguje odpady czy ogranicza zużycie plastiku. Niestety jest również wiele osób, które nie zwracają uwagi na aspekt ekologiczny i do pieców trafiają materiały nieprzeznaczone do palenia, odpady z gospodarstwa domowego, śmieci. Nie każdy pamięta, że oddychamy tym, czym palimy w naszych kotłowniach. Dużym problemem są stare piece węglowe i złej jakości węgiel wykorzystywany często do ogrzewania domostw.

smog

Każdy domek jednorodzinny ogrzewany w taki sposób emituje do atmosfery rocznie około 3,40 tony CO2 oraz 4 kg pyłów.

Słyszymy, że należy systemowo zastanowić się, co zrobić, aby w Polsce oddychało się czystszym powietrzem. Jednym z możliwych rozwiązań jest wymiana starych pieców węglowych na nowoczesne kotły, np. gazowe. W województwie lubuskim od 18 lat działa spółka gazownicza EWE energia, która dostarcza to ekologiczne źródło energii do domów i firm własnymi gazociągami. Już ponad 15 tys. klientów skorzystało z możliwości użytkowania nie tylko wygodnego, ale również ekologicznego źródła energii jaki proponuje firma – gazu ziemnego.

„Mamy nadzieję, że coraz więcej starych pieców węglowych zostanie zastąpionych gazowymi, to będzie milowy krok w ratowaniu środowiska, nie tylko dla nas ale również dla naszych dzieci i wnuków. Jesteśmy dumni z tego, że mamy realny wpływ na ochronę środowiska i jakość powietrza w województwie lubuskim.” – mówi Daniel Waschow Prezes Zarządu EWE. „Co roku organizujemy akcje wspierające mieszkańców gmin, w których działamy, w zakresie wymiany starych, zanieczyszczających powietrze pieców węglowych na ekologiczne i wysokiej sprawności kotły gazowe.” – dodaje Prezes EWE.

EWE podczas 18 letniej działalności na rynku gazowniczym obniżyła o około 1 652 000 ton CO2 i 2 478 ton pyłów emitowanego do powietrza. Każdy kolejny dom jednorodzinny przyłączony do sieci gazowej to obniżenie o kolejne 3,40 tony CO2 oraz 4 kg pyłów rocznie.

 

Odnawialni.com.pl
Źródło i fot.: infoWire


Czytaj także:
NFOŚiGW chce promować odnawialne źródła energii, m.in. geotermię
Segregacja odpadów się opłaca