III Forum Przemysłowe w Karpaczu

W dniach od 8 do 10 grudnia tego roku odbędzie się forum przedstawicieli polskiego i europejskiego przemysłu. Uczestnicy będą brać udział w sesjach plenarnych, dyskusjach czy przedstawianiach raportów. Wydarzenie będzie się odbywać pod hasłem „Kierunki odbudowy i rozwoju przemysłu w Europie”.

III Forum Przemysłowe w Karpaczu

Spotkanie przedstawicieli firm i instytucji związanych z przemysłem w Europie ma na celu zainicjowanie dyskusji o sytuacji przemysłu, szans i zagrożeń tej branży, a także przyszłości, jaka może się przed tą sekcją gospodarki rysować.

Główne tematy forum

Poruszane będą tematy m.in. bezpieczeństwa energetycznego,  rewolucja elektryczna w motoryzacji,  polityka klimatyczna czy też kwestie wdrożenia pakietu paliwowego. Są to niezwykle ważne problemy i zagadnienia, na temat których nigdy nie można zaprzestać debaty, zwłaszcza w czasach, gdy konwencjonalne rozwiązania mogą przestać się sprawdzać.

Uczestnicy będą poruszać tematy takie jak konwencjonalność źródeł energii w przemyśle, jak sprawić, by europejski przemysł był konkurencyjny, czy też jak ma się przemysł w dobie zmian klimatycznych. Odpowiedzi na te pytania będzie szukać ponad 700 uczestników, w tym parlamentarzyści i szefowie największych koncernów.

Elektryczna motoryzacja

W czasie spotkania „Miks energetyczny przyszłości – czyli jak odpowiedzieć na potrzeby nowej gospodarki” uczestnicy zmierzą się z zagadnieniem konwencjonalnych paliw w dobie rosnącej popularności motoryzacji elektrycznej. Nieustanny rozwój tej dziedziny stawia w nowym świetle kwestię zapotrzebowania na ropę czy gaz.

Istotną częścią będzie również to, co tyczy się ochrony środowiska. Bardzo silnie powiązane z tym jest zagadnienie, jak wielki potencjał drzemie w energii solarnej. Uczestnicy będą starali się odpowiedzieć sobie na pytania, jakie pojawiają się w kwestii wzmacniania znaczenia fotowoltaiki jako ogromnej szansy dla energetyki przyszłości.

Na III Forum Przemysłowe można zarejestrować się na stronie www.forum-ekonomiczne.pl. Organizatorem Forum Przemysłowego jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.

Odnawialni.com.pl/AC
fot.:pixabay.com


Czytaj także:
Samorządy inwestują w ekologiczne innowacje
Na COP23 o polskich, ekologicznych technologiach