Hybrydowy Jeep Wrangler trafi do produkcji w 2020 roku!

Minione dni upłynęły pod znakiem pokazów motoryzacyjnych. Jeden z samochodów przyciągnął szczególnie dużo spojrzeń i uwagi. Jest to nowy Jeep Wrangler, przeprojektowany po 10 latach flagowiec tej marki na auto wyposażone w silnik hybrydowy.

Hybrydowy Jeep Wrangler trafi do produkcji w 2020 roku!

Mimo że przecieki zdjęciowe znajdują się w sieci od jakiegoś czasu, to oficjalna prezentacja i tak miała w sobie element zaskoczenia. Silnik ma być fuzją 48-woltowego napędu oraz 3,6-litrowego klasycznego silnika. Jest to pierwsze od kilku lat zaprezentowane oficjalnie auto z rozwiązaniem tego typu. W minionym czasie było tylko kilka modeli koncepcyjnych, jednak nie zostały one zrealizowane.

Patrząc na to auto, pytanie jakie rodzi się w głowie, to czy ogromna bateria nie odbierze użytkownikowi przestrzeni praktycznej. W wypadku hybrydy podłużnie montowany silnik i napęd mechaniczny na cztery koła zająłby jej ogrom. Czy Jeep pójdzie raczej w elektryczne napędzanie tylnych kół, zamiast napędu 4×4?

Tego typu domysłów jest mnóstwo, jednak firma póki nie ujawniła żadnych szczegółów. Wiadomo też, że ma się pojawić, poza wersją benzyna-silnik elektryczny również wersja z turbodieslem. Do sprzedaży auta mają trafić w roku 2020, zaś wersje dieslowe w 2019.

Odnawialni.com.pl/AC,
flot.:pixabay.com


Czytaj także:
Volkswagen zaprezentował minibus do carsharingu
Elektryczne rowery dostawcze na Florydzie