Na COP23 o polskich, ekologicznych technologiach

Podczas szczytu COP23 w Bonn polska delegacja zaprezentowała uczestnikom konferencji polskie, proekologiczne i innowacyjne technologie. Wiele z nich może skutecznie przyczyniać się do łagodzenia zmian klimatu i adaptacji do nich.

Na COP23 o polskich, ekologicznych technologiach

Na COP23 o polskich, ekologicznych technologiach!

Polskie firmy oferują wiele zielonych, innowacyjnych technologii. Są one doskonałym instrumentem realizacji zobowiązań wynikających z polityki klimatycznej, w tym z Porozumienia paryskiego.

O tym, jak działania te wyglądają w praktyce opowiedzieli przedstawiciele firm biorących udział w wydarzeniu. Zaprezentowali oni technologie służące m.in. do produkcji energii odnawialnej z lokalnej biomasy, systemy solarne, a także rozwiązania w zakresie energooszczędnego budownictwa.

Opłacalność ekonomiczna

Rozwiązania oferowane przez polskie firmy są nie tylko innowacyjne, ale często także opłacalne ekonomicznie, a tym samym dostępne dla każdego. Ich wykorzystanie jest więc szczególnie ważne dla krajów rozwijających się.

W trakcie wydarzenia przedstawione zostały także informacje dotyczące tego, jak polski rząd wspiera rozwój proekologicznych technologii w Polsce i ich promocję za granicą. O odpowiednich programach i narzędziach wsparcia w tym obszarze opowiedzieli przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (nadzorowanego przez Ministerstwo Środowiska), Ministerstwa Energii, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Polskiego Instytut Spraw Międzynarodowych.

Odnawialni.com.pl,
Źródło i fot.:Ministerstwo Środowiska


Czytaj także:
Samorządy inwestują w ekologiczne innowacje
Lasy odpowiedzią na niedobory energetyczne w OZE