Bank Światowy przestaje wspierać wydobycie ropy i gazu

Bank Światowy przestaje wspierać wydobycie ropy i gazu!

W czasie One Planet Summit w Paryżu Grupa Banku Światowego (WBG) ogłosiła, że w roku 2019 zakończy wsparcie i finansowanie wydobycia kopalin paliwowych.

Bank Światowy przestaje wspierać wydobycie ropy i gazu

W czasie szczytu organizowanego przez ONZ i WBG stolica Francji zgromadziła liderów lokalnych i krajowych z całego świata, członków rządu, przedsiębiorców, naukowców, inwestorów, a także przedstawicieli instytucji prywatnych i publicznych powiązanych z finansami. Dyskutowano o metodach przyspieszenia prac związanych z zapobieganiem zmianom klimatycznym.

WBG wzięło pod uwagę kwestię, że nie wszystkie kraje na świecie da się objąć zmianami, jakie planuje, przez wzgląd na ich sytuację gospodarczą i fakt, że możliwość korzystania z gazu jest dla nich korzystna. Ponadto WBG poinformowało o planach działań na rzecz klimatu, które mają również obejmować skierowanie 28% udzielanych kredytów w obszar działań pro-klimatycznych do roku 2020. W przyszłym roku zaś na COP24 w Polsce ogłosi swoje plany na czas po 2020 roku.

„Deklaracja cen węgla”

Dodatkowo, przywódcy wybranych regionów obu Ameryk podpisali „Deklarację cen węgla w Ameryce”. Ma to regulować ceny tej kopaliny na obu tych kontynentach, oraz zachęcać przedsiębiorców do wprowadzania własnych regulacji w tym zakresie, poprzez ustalanie cen uprawnień do emisji CO2. Porozumienie podpisały Kanada, Chile, Kolumbia, Kostaryka, Meksyk, Gubernatorzy Kalifornii, Waszyngtonu oraz Alberty, Kolumbii Brytyjskiej, Nowej Szkocji, Ontario i Quebecu

Odnawialni.com.pl,
fot.:pixabay.com


Czytaj także:
Ustawa o rynku mocy przegłosowana
ABB i Formuła E łączą siły